Porady blog

Cenne porady w internecie

Ogrodzenie

W budownictwie wiejskim nadal przeważają domy drewniane. Ogólnie rzecz biorąc, trend jest całkiem zrozumiały: w naturze chcesz być jak najbliżej, a będziesz miał czas na życie w betonowych murach nawet w mieście. Ale w przeciwieństwie do mieszkania w mieście, obszar podmiejski zdecydowanie potrzebuje ogrodzenia, aby oznaczyć swoje terytorium, a czasami ukryć się przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów i spacerujących gapiów. Cóż, jeśli dom na terenie jest drewniany, potrzebne jest odpowiednie ogrodzenie.

Ogrodzenie na letnią rezydencję

Ogrodzenia drewniane najczęściej przedstawiane są jako rząd wąskich desek, ustawionych pionowo i przybitych do poziomej poprzecznej. Co więcej, między deskami zawsze jest przerwa, dzięki czemu można oglądać witrynę prawie w całości z alejki. Jednak pomysły nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Tak więc ogrodzenia wykonane z drewna mogą być zarówno głuche, jak i wzorzyste, i oczywiście ze szczeliną między deskami. Wygląd będzie zależał tylko od życzeń właścicieli. Co więcej, istnieje nawet kilka rodzajów ogrodzeń ślepych. W bryle deski są po prostu sczepiane ze sobą, w szachownicę ułożone są naprzemiennie po obu stronach prowadnic, w „jodełce” lub „drabince” deski łączone są pod niewielkim kątem. W ogrodzeniu ze szczelinami deski można układać zarówno pionowo, jak i poziomo, w drugim przypadku tworząc rodzaj kraty.Zdjęcia drewnianych ogrodzeń pomogą tym, którzy nie mogą zdecydować, którą opcję wybrać. Rzeczywiście, tylko pożądane ogrodzenie, widziane na własne oczy, może być wyraźniejsze niż zdjęcia. Cóż, jeśli jeden z sąsiadów ma już takie ogrodzenie, to nie wszyscy będą chcieli się powtarzać.


Drewno daje dużo miejsca na kreatywność, pozwalając wyrazić swoje aspiracje nawet w ogrodzeniu. Ale sam w sobie nie jest najtrwalszym materiałem, więc zdecydowanie wymaga specjalnej obróbki. Nowoczesne technologie pozwalają uchronić drzewo przed ogniem i rozkładem, ta ostatnia jest szczególnie ważna w przypadku ogrodzenia, ponieważ przeżyje wszystkie naturalne zjawiska, które pogoda chce mu rzucić. Nie da się ukryć płotu przed deszczem i śniegiem, a na zimę nie da się go postawić w stodole. Jednak koszt ogrodzeń drewnianych, nawet biorąc pod uwagę krótszą żywotność w porównaniu do murowanych czy metalowych, nadal okazuje się bardzo opłacalny. Aby uzyskać wyjątkowy szyk, drewno można połączyć z innym materiałem. Wtedy ogrodzenie z pewnością okaże się piękne, niezawodne i niepowtarzalne.

Malujemy ogrodzenie

Niepostrzeżenie nadeszły ciepłe dni, a teraz mieszkańcy lata ciężko pracują w swoich ogrodach: kopią grządki, sadzą przyszłe rośliny, opanowują szklarnie. Wydawałoby się, że na wiosnę na daczy jest dużo pracy, ale prędzej czy później się kończy: wszystkie łóżka są wykopane, sadzonki są sadzone i niezawodnie przykryte, drzewa są przetwarzane tak, aby zwierzęta biegły lub latały owady nie chcą ucztować na swojej korze. Czy mogę odpocząć? Tak nie było! Gdy sprawy ogrodnicze schodzą na dalszy plan, na pierwszy plan wysuwają się kwestie życia codziennego i komfortu daczy. A teraz, rozglądając się, pechowy mieszkaniec lata nagle zauważa, że ​​jego metalowe ogrodzenie straciło dawną urodę i być może miejscami zardzewiało. Czas przypomnieć sobie słowa o pokoju, o którym tylko marzysz i zacząć uszlachetniać terytorium. Na szczęście nie będzie to wymagało dużych kosztów finansowych i robocizny,

Nowoczesna farba do metalu, której cena jest przystępna dosłownie dla każdego, ma na celu ochronę produktów metalowych przed korozją i niekorzystnym wpływem środowiska. Oczywiście, jeśli mówimy o ogrodzeniu domku letniskowego, ważną rolę odgrywa również kolor wybranej farby. Tak więc czarne ogrodzenie najprawdopodobniej wywoła smutne skojarzenia z ogrodzeniem cmentarza i raczej nie przygotuje cię do szokującej pracy przy uprawie i zbiorach. Zbyt jasny kolor, na przykład różowy lub żółty, będzie stale przyciągał wzrok, przeszkadzał i rozpraszał. A jeśli pomalujesz ogrodzenie na kolor liści lub zieleni, to całkiem możliwe, że w pewnym momencie po prostu ich nie zobaczysz. Nawet jeśli pies sąsiada wpadnie w ogrodzenie, bawiąc się goniąc ptaka lub chrząszcza, zwierzę i tak będzie żałować. Ale jeśli sąsiad, skręcając w swoim samochodzie, go nie zauważy, wtedy ogrodzenie można tylko pomachać klamką i trzeba będzie je przywrócić. Dlatego do wyboru koloru ogrodzenia kraju należy podchodzić ostrożnie i odpowiedzialnie. Mieszkańcom lata, którzy zasadniczo uruchomili swoją gospodarkę, ale nadal zdecydowali się kontynuować epopeję ogrodową, pomoże rdzawa farba. Oczywiście jest to potrzebne, jeśli na ogrodzeniu jest już rdza. Jeśli malowanie jest wykonane terminowo, to nie ma sensu taka farba, lepiej kupić antykorozyjną, która zapewni największą ochronę, a co za tym idzie trwałość ogrodzenia. jeśli na ogrodzeniu jest już rdza. Jeśli malowanie jest wykonane terminowo, to nie ma sensu taka farba, lepiej kupić antykorozyjną, która zapewni największą ochronę, a co za tym idzie trwałość ogrodzenia. jeśli na ogrodzeniu jest już rdza. Jeśli malowanie jest wykonane terminowo, to nie ma sensu taka farba, lepiej kupić antykorozyjną, która zapewni największą ochronę, a co za tym idzie trwałość ogrodzenia.

Cóż, obawy o ulepszenie ogrodzenia można uznać za pomyślnie rozwiązane. Jednak nadal istnieje dom, jego dekoracja wewnętrzna i zewnętrzna. I nie powinieneś zapominać o przyszłych zbiorach, będzie to wymagało regularnej uwagi. Okazuje się, że na daczy rzeczy nigdy się nie kończą, ale to jest jeszcze ciekawsze.Oczyszczanie wody

Oczyszczanie wody na wsi jest nie mniej konieczne niż oczyszczanie w domku lub w wiejskim domu. Każde źródło, nawet studnia, zawiera wiele zanieczyszczeń, których usunięcie jest ważnym zadaniem. Z reguły najczęściej w regionie moskiewskim analiza wody wykazuje wysoką zawartość soli żelaza, siarkowodoru i twardości.

Oczyszczanie wody w domku letniskowym

Teraz na obszarach podmiejskich domy są wyposażone nie gorzej niż domy prywatne - mają również pralkę, bojler i inne urządzenia gospodarstwa domowego, które wykorzystują i podgrzewają wodę. Kamień, który tworzy się z nadmiarem soli twardości, ma szkodliwy wpływ na sprzęt AGD i unieczynnia go. I często łuska jest usuwana dopiero po jej uformowaniu, ale bardziej logiczne i poprawne jest jej wcześniejsze usunięcie. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalnych filtrów zmiękczających wodę. Tak więc, jeśli mieszkasz tam przez długi czas, nie możesz obejść się bez systemu sprzątania w kraju.

Oczyszczanie wody w kraju , oprócz usuwania soli o twardości, wiąże się z usuwaniem innych zanieczyszczeń. W zależności od tego, z jakiego źródła korzystasz, możesz znaleźć w nim zanieczyszczenia biologiczne, mechaniczne, chemiczne. Zwykle w układzie czyszczącym zawsze stosuje się filtr z zanieczyszczeń mechanicznych. W studni, zwłaszcza na piasku, iw studni można znaleźć drobinki piasku, zgorzeliny, rdzy i innych zanieczyszczeń. Filtr mechaniczny musi je wszystkie usunąć, zanim woda trafi do innych filtrów, w przeciwnym razie mogą uszkodzić drogie urządzenia.

Po usunięciu zanieczyszczeń mechanicznych płyn można dalej oczyszczać. Z reguły po tym woda jest oczyszczana z żelaza , zanieczyszczeń biologicznych, znanych już soli twardości i innych zanieczyszczeń, których obecność wykazała analiza.

Jeśli używasz studni artezyjskiej jako źródła, to filtry do usuwania soli żelaza i soli twardości powinny być unikalne w twoim systemie. W każdym podobnym źródle w regionie moskiewskim, z bardzo, bardzo rzadkimi wyjątkami, zanieczyszczenia te są zawarte w nadmiarze.

Zanieczyszczenia biologiczne mogą pojawić się w studniach i zbiornikach wodnych. Aby je wyeliminować, stosuje się filtry ultrafioletowe, instalacje ozonowe i instalacje odwróconej osmozy. Za pomocą tych urządzeń i instalacji woda jest dezynfekowana.

Z reguły po tym wodę można spożywać zarówno do jedzenia, jak iw domu. Często na wsi i na terenach podmiejskich na ogół odprowadzają wodę na ulicę. Zazwyczaj ten kran służy do podlewania łóżek, mycia samochodu itp. W takim przypadku wody nie trzeba oczyszczać, ponieważ nie będziesz nią zmywać naczyń ani gotować na niej potraw.

Nie myśl, że twoje źródło jest czyste, jeśli woda w nim jest czysta. Zanieczyszczenia w nim zawarte mogą w najlepszym wypadku zaszkodzić Twojemu sprzętowi, w najgorszym – Twojemu zdrowiu, zwłaszcza jeśli jako źródło wykorzystuje się studnię. Okresowo wykonuj analizę wody, jej cena jest niska, a jej wyniki mogą zachować Twoje zdrowie.


Porady w ogrodzie

Place zabaw są często logicznym uzupełnieniem ścieżek ogrodowych. Musi być ułożona przed bramą, schodami do domu lub miejscem na grilla w ogrodzie. Na stanowiskach można postawić meble ogrodowe, zainstalować kociołek, a także wynieść z domu rośliny w ceramicznych donicach. Bardzo często stanowiska zwieńczone są tarasami skarp , tworząc

Czytaj więcej...

Losowy

Ogrodzenie

W budownictwie wiejskim nadal przeważają domy drewniane. Ogólnie rzecz biorąc, trend jest całkiem zrozumiały: w naturze chcesz być jak najbliżej, a będziesz miał czas na życie w betonowych murach nawet w mieście. Ale w przeciwieństwie do mieszkania w mieście, obszar podmiejski zdecydowanie potrzebuje ogrodzenia, aby oznaczyć swoje

Czytaj więcej...