Porady blog

Cenne porady w internecie

Oczyszczanie wody

Napisane 14.12.2021 przez admin

Tagi:

5,02 / 41 głosów

Oczyszczanie wody na wsi jest nie mniej konieczne niż oczyszczanie w domku lub w wiejskim domu. Każde źródło, nawet studnia, zawiera wiele zanieczyszczeń, których usunięcie jest ważnym zadaniem. Z reguły najczęściej w regionie moskiewskim analiza wody wykazuje wysoką zawartość soli żelaza, siarkowodoru i twardości.

To Cię zainteresuje: Kompostowanie
Kompostowanie

To Cię zainteresuje: Altana z bali
Altana z bali

Oczyszczanie wody w domku letniskowym

Teraz na obszarach podmiejskich domy są wyposażone nie gorzej niż domy prywatne - mają również pralkę, bojler i inne urządzenia gospodarstwa domowego, które wykorzystują i podgrzewają wodę. Kamień, który tworzy się z nadmiarem soli twardości, ma szkodliwy wpływ na sprzęt AGD i unieczynnia go. I często łuska jest usuwana dopiero po jej uformowaniu, ale bardziej logiczne i poprawne jest jej wcześniejsze usunięcie. W tym celu konieczne jest zastosowanie specjalnych filtrów zmiękczających wodę. Tak więc, jeśli mieszkasz tam przez długi czas, nie możesz obejść się bez systemu sprzątania w kraju.

Oczyszczanie wody w kraju , oprócz usuwania soli o twardości, wiąże się z usuwaniem innych zanieczyszczeń. W zależności od tego, z jakiego źródła korzystasz, możesz znaleźć w nim zanieczyszczenia biologiczne, mechaniczne, chemiczne. Zwykle w układzie czyszczącym zawsze stosuje się filtr z zanieczyszczeń mechanicznych. W studni, zwłaszcza na piasku, iw studni można znaleźć drobinki piasku, zgorzeliny, rdzy i innych zanieczyszczeń. Filtr mechaniczny musi je wszystkie usunąć, zanim woda trafi do innych filtrów, w przeciwnym razie mogą uszkodzić drogie urządzenia.

To Cię zainteresuje: Porady w ogrodzie
Porady w ogrodzie

Po usunięciu zanieczyszczeń mechanicznych płyn można dalej oczyszczać. Z reguły po tym woda jest oczyszczana z żelaza , zanieczyszczeń biologicznych, znanych już soli twardości i innych zanieczyszczeń, których obecność wykazała analiza.

Jeśli używasz studni artezyjskiej jako źródła, to filtry do usuwania soli żelaza i soli twardości powinny być unikalne w twoim systemie. W każdym podobnym źródle w regionie moskiewskim, z bardzo, bardzo rzadkimi wyjątkami, zanieczyszczenia te są zawarte w nadmiarze.

Zanieczyszczenia biologiczne mogą pojawić się w studniach i zbiornikach wodnych. Aby je wyeliminować, stosuje się filtry ultrafioletowe, instalacje ozonowe i instalacje odwróconej osmozy. Za pomocą tych urządzeń i instalacji woda jest dezynfekowana.

Z reguły po tym wodę można spożywać zarówno do jedzenia, jak iw domu. Często na wsi i na terenach podmiejskich na ogół odprowadzają wodę na ulicę. Zazwyczaj ten kran służy do podlewania łóżek, mycia samochodu itp. W takim przypadku wody nie trzeba oczyszczać, ponieważ nie będziesz nią zmywać naczyń ani gotować na niej potraw.

Nie myśl, że twoje źródło jest czyste, jeśli woda w nim jest czysta. Zanieczyszczenia w nim zawarte mogą w najlepszym wypadku zaszkodzić Twojemu sprzętowi, w najgorszym – Twojemu zdrowiu, zwłaszcza jeśli jako źródło wykorzystuje się studnię. Okresowo wykonuj analizę wody, jej cena jest niska, a jej wyniki mogą zachować Twoje zdrowie.

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]
[WPIS_TYTUL]

Porady w ogrodzie

Place zabaw są często logicznym uzupełnieniem ścieżek ogrodowych. Musi być ułożona przed bramą, schodami do domu lub miejscem na grilla w ogrodzie. Na stanowiskach można postawić meble ogrodowe, zainstalować kociołek, a także wynieść z domu rośliny w ceramicznych donicach. Bardzo często stanowiska zwieńczone są tarasami skarp , tworząc

Czytaj więcej...

Losowy

Studnie

W przypadku wiejskiego domu lub domku letniskowego wiele systemów trzeba będzie zbudować samodzielnie. Dotyczy to przede wszystkim kanalizacji i zaopatrzenia w wodę, ponieważ zaopatrzenie w energię elektryczną do osad i ich zgazowanie jest z powodzeniem realizowane przez państwo. W systemie zaopatrzenia w wodę w wiejskim domu ważną rol

Czytaj więcej...