Porady blog

Cenne porady w internecie

Wybór drewna do budowy domu

Napisane 14.12.2021 przez admin

Tagi:

5,00 / 41 głosów

Aby zbudować dom i wybrać najlepszy materiał do budowy domu wystarczy zrozumieć jego właściwości. Niezależnie od tego, jaki materiał wybierzesz, w tym drewno, każdy ma swoje zalety i wady. Zdecyduj, czego potrzebujesz, nie zapomnij o swoich możliwościach finansowych i wybierz opcję, która najbardziej Ci odpowiada.

To Cię zainteresuje: Oczyszczanie wody
Oczyszczanie wody

Wybór drewna do budowy domu


To Cię zainteresuje: Kompostowanie
Kompostowanie

Każde drzewo ma swoje własne cechy. Weźmy na przykład sosnę. Ma równy pień, lekką i wysokiej jakości obróbkę, bardzo oryginalną fakturę. Dlatego domy najczęściej budowane są z sosny.

Materiałem sosnowym jest świerk. Ten sam gładki pień, ale jako wada - dużo sęków, co oznacza, że ​​obróbka jest trudna. Na plus można zauważyć porowatą strukturę świerka, dzięki czemu dom jest znacznie cieplejszy niż ten zbudowany z sosny. Nie bez powodu świerk jest uważany za jeden z najbardziej oddychających gatunków drewna.

To Cię zainteresuje: Studnie
Studnie


Mówiąc o trwałości drewna, chcielibyśmy wspomnieć o modrzewiu. Grzyby prawie nie mają na nią wpływu. Ale nadal są wady - cena.


Ale moim zdaniem nie ma lepszego drewna niż cedr, ani do budowy, ani do dekoracji. Ta potężna syberyjska piękność ma ogromną ilość zalet. Zacznijmy od koloru. Piękny, różowawy odcień z czerwonym odcieniem, kolor lubiany przez wielu konsumentów. Nie zapomnij o bardzo przyjemnym zapachu, a także o tym, że cedr w ogóle nie gnije. Udowodniono naukowo, że jego drewno jest w stanie zwalczać gnijące bakterie. Właściwości są godne uwagi, a cena jest odpowiednia. Prawie najdroższy materiał.


Jeśli budujesz budynek mieszkalny, lepiej jest użyć drzew iglastych, a jeśli budujesz wannę, odpowiednie są drewno twarde, takie jak osika i lipa. Te drewno liściaste wytrzymuje skoki temperatury lepiej niż drzewa iglaste i nie boi się wilgoci.


I wreszcie o zaletach domu drewnianego. Zimą w takim domu jest bardzo ciepło, a latem chłodno. W takich domach często rezygnuje się z systemów wentylacji i klimatyzacji. Nigdy nie poczujesz się duszno ani zbyt wilgotno. A ogrzanie takiego domu po długiej przerwie nie będzie trudne.


Profilowane drewno

Nie oszukujmy się, dzisiaj, aby zdecydować się na wybudowanie sobie drewnianego domu na pobyt stały, trzeba być trochę ryzykowną osobą. I nie chodzi nawet o to, że drewno nie jest aż tak trwałym materiałem. Różne mieszanki i specjalne impregnaty mogą znacznie wydłużyć jego żywotność. Tyle, że ludzie są tak przyzwyczajeni do betonowej dżungli miast, że na stałe wybierają materiał trwalszy, ale tańszy, by poczuć się dosłownie jak za kamiennym murem. Wydaje się, że od wielu dziesiątek, a nawet setek lat nikt nie atakował mieszkań. Ale nadal chcę się ukryć. Nie od wrogów, ale od złej pogody. Cóż, plus nowe materiały budowlane na rynku również wnoszą swój wkład. Dom z tego samego pianobetonu będzie tańszy niż dom murowany, a pod względem wydajności ominie konkurenta o jeden lub dwa.


Jednak bez względu na to, jak pociągają człowieka najnowsze osiągnięcia, jego duszę wciąż pociąga natura. Niech nie mieszkają poza miastem na stałe, ale daczy trzeba mieć. Inaczej, gdzie pooddychać świeżym powietrzem, którego w miejskim smogu nie ma zbyt wiele. A jeśli idziemy do natury, wyposażamy daczę, staramy się być bliżej ziemi, to dom musi być zbudowany z najbardziej naturalnych materiałów. Mówiąc najprościej, wykonane z drewna. Na daczy drewniany dom będzie nie tylko odpowiedni, ale stanie się praktycznie jedyną opcją, która pozwoli ci w pełni się zrelaksować i śmiało powiedzieć: „Powietrze tutaj dosłownie leczy”. Ale budowa domów drewnianych trwała zwykle dość długo. Trzeba było znaleźć firmę, która przygotuje dom z bali według wymaganych wymiarów, dostarczy go na miejsce i zainstaluje. A jeśli chcesz przyspieszyć proces? Przyjdzie na ratunek produkcja tarcicy profilowanej . W tym przypadku z bali wycina się belki o tym samym rozmiarze, posiadające specjalny profil i zamek, które pozwalają na ścisłe dopasowanie poszczególnych elementów do siebie, tworząc niezawodne i mocne połączenie.


Dzięki temu dom montuje się szybko, ale okazuje się, że jest ciepły nawet bez dodatkowych metod docieplenia. Jeśli pamiętasz zwykłe chaty z bali, to między balami zawsze były luki, które trzeba było jakoś naprawić. W przypadku pręta profilowanego zasadniczo nie ma szczelin, a właściwości cieplne pomieszczenia tworzonego przez pręty są znacznie wyższe niż ta sama powierzchnia, ale ułożona z bala. Dodatkowo dom z bali ma atrakcyjny wygląd zewnętrzny i wnętrze. Nie trzeba jej nawet wykańczać, ponieważ naturalne drewno tworzy w pomieszczeniach właśnie taki mikroklimat, w którym łatwo można głęboko oddychać. Drewniane ściany przepuszczają dużo powietrza, a nawet w letnie upały właściciele nie potrzebują klimatyzacji. Czego więcej można chcieć od letniej rezydencji? Do utrzymania ciepła w domu w zimne dni i chłodu w upalne dni. Profilowane drewno radzi sobie w 100% z zadaniem.

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]
[WPIS_TYTUL]

Porady w ogrodzie

Place zabaw są często logicznym uzupełnieniem ścieżek ogrodowych. Musi być ułożona przed bramą, schodami do domu lub miejscem na grilla w ogrodzie. Na stanowiskach można postawić meble ogrodowe, zainstalować kociołek, a także wynieść z domu rośliny w ceramicznych donicach. Bardzo często stanowiska zwieńczone są tarasami skarp , tworząc

Czytaj więcej...

Losowy

Oczyszczanie wody

Oczyszczanie wody na wsi jest nie mniej konieczne niż oczyszczanie w domku lub w wiejskim domu. Każde źródło, nawet studnia, zawiera wiele zanieczyszczeń, których usunięcie jest ważnym zadaniem. Z reguły najczęściej w regionie moskiewskim analiza wody wykazuje wysoką zawartość soli żelaza, siarkowodoru i twardości.Oczyszczanie wody

Czytaj więcej...