Porady blog

Cenne porady w internecie

Altana z bali

Napisane 14.12.2021 przez admin

Tagi:

5,03 / 39 głosów

Altana z bali DIY

Każda strefa podmiejska będzie miała pełny i przytulny wygląd, jeśli sam dom, ogród warzywny, ogród i strefa rekreacyjna zostaną harmonijnie połączone w swoim zespole. Wyobraź sobie: piękny solidny dom, zadbany ogród i warzywnik, a w najbardziej dogodnym i przytulnym miejscu znajduje się altana. Czy to nie jest ostateczny sen? Jeśli już zbudowałeś dom, posadziłeś ogród i wszystko jest w porządku z ogrodem - pozostaje tylko wyposażyć altanę.


To Cię zainteresuje: Porady w ogrodzie
Porady w ogrodzie

Gdzie budować

Co jest do tego potrzebne? Na początek zdecyduj o jego lokalizacji. Staraj się brać pod uwagę, że wygodnie byłoby odpocząć w przyszłej altanie, niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia. Pożądane jest również, aby sam wygląd altanki harmonijnie pasował do ogólnego obrazu Twojej witryny. Ważne jest również ułożenie altany tak, aby panorama z niej zawsze cieszyła wzrok.


To Cię zainteresuje: Kompostowanie
Kompostowanie

Wybrano więc miejsce – teraz warto pomyśleć o materiale, z którego najlepiej zbudować altanę. Tutaj musisz wziąć pod uwagę kilka kryteriów: niezawodność, wytrzymałość, trwałość, ale jednocześnie estetykę i przyjazność dla środowiska. Czy nadal wątpisz, o co w tym chodzi? Oczywiście, że to drzewo!


Z czego budować

Najbardziej optymalnym materiałem budowlanym do letniego domku jest drewno. Do produkcji tarcicy wykorzystuje się drzewa iglaste: świerk, sosna, modrzew, jodła. Najpopularniejszym rodzajem drewna jest sosna. Ten gatunek drewna wyróżnia się równomierną strukturą, która prawie nie zawiera sęków, co jest bardzo wygodne przy produkcji drewna.

Belki sosnowe są dwojakiego rodzaju: belki profilowane i klejone .


Budowa altany z profilowanego drążka nie zajmie wiele czasu i wysiłku, gdyż tego typu drążek posiada specjalne kolce i rowki po obu stronach, które po złożeniu idealnie do siebie pasują, co nie pozostawia szczelin i pęknięć w ściana. Pozostałe dwie strony profilowanego drewna są obrabiane, dzięki czemu ściany z niego nie wymagają dodatkowej obróbki.


Drewno klejone warstwowo to bardzo wygodny, trwały i piękny materiał do budowy nie tylko altan, ale także domów, łazienek itp. Do produkcji tarcicy klejonej warstwowo, deska obrzynana jest suszona, wszelkie wady (sęki, pęknięcia itp.) wycinane, a następnie sklejana pod prasą. Dzięki tej technologii zwiększa się wytrzymałość tarcicy klejonej warstwowo, a także poprawia się wygląd tego materiału.


Jak zbudować

Wróćmy jednak do naszej altany. Wskazane jest zbudowanie dowolnej altany ściśle według schematu. Powinieneś zacząć od podkładu i musisz na to zwrócić szczególną uwagę. Na tym etapie bardzo ważne jest, aby wszystko robić jasno i poprawnie.


Następnie przechodzimy do zaprojektowania podstawy altany. Aby to zrobić, musisz złożyć ramę altany. Zgodnie ze schematem i kształtem altany w narożach konstrukcji montowane są belki nośne. Podczas układania pionowych podpór drewnianych wskazane jest traktowanie ich specjalnymi preparatami antyseptycznymi, aby zmaksymalizować ich żywotność. Aby przyszła altana miała prawidłowy kształt i nie miała żadnych odchyleń, słupki należy zainstalować za pomocą poziomu. Wtedy zostanie do nich przymocowany dach naszej altany. Ale najpierw zabezpiecz pionowe drewniane szyny za pomocą klejonych lub profilowanych drewnianych poprzeczek.


Dach przyszłej altany może być piętrowy lub w formie kopuły - to kwestia gustu. Głównym warunkiem jest to, że jest osłonięta od wewnątrz i ma mocną powłokę na wierzchu.


Ostatnim etapem budowy altany jest budowa ścian. Tutaj swoje główne zastosowanie znajdzie drewno klejone lub profilowane. Możesz zbudować altanę bez ścian, używając zamiast tego drewnianych balustrad lub odwrotnie, zbudować przegrody z otworami o odpowiedniej wielkości dla okien.


Jak widać, zbudowanie altany własnymi rękami, a nawet z drewna, nie jest bardzo trudne. Najważniejsze jest, aby wybrać dobrą i wysokiej jakości tarcicę . Wiele firm i firm oferuje dziś kupno drewna. Nie powinieneś kupować drewna, którego cena i jakość nie wzbudzają zaufania. To znaczy, zanim kupisz drewno, zapytaj nie tylko o cenę drewna, ale także o warunki jego produkcji i certyfikaty jakości.


I pamiętaj, że drewno to wdzięczny materiał: im więcej wysiłku i pracy w nie włożysz, tym więcej ciepła i długich lat pracy zapewni.

To Cię zainteresuje: [WPIS_TYTUL]
[WPIS_TYTUL]

Porady w ogrodzie

Place zabaw są często logicznym uzupełnieniem ścieżek ogrodowych. Musi być ułożona przed bramą, schodami do domu lub miejscem na grilla w ogrodzie. Na stanowiskach można postawić meble ogrodowe, zainstalować kociołek, a także wynieść z domu rośliny w ceramicznych donicach. Bardzo często stanowiska zwieńczone są tarasami skarp , tworząc

Czytaj więcej...

Losowy

Altana z bali

Altana z bali DIYKażda strefa podmiejska będzie miała pełny i przytulny wygląd, jeśli sam dom, ogród warzywny, ogród i strefa rekreacyjna zostaną harmonijnie połączone w swoim zespole. Wyobraź sobie: piękny solidny dom, zadbany ogród i warzywnik, a w najbardziej dogodnym i przytulnym miejscu znajduje się altana. Czy to nie jest ostateczny sen

Czytaj więcej...